Теплиця під плівку: тонкощі вибору і установки

Якщо планується власна теплиця під плівку, то обов'язково постануть два напоширеніших питання: який каркас і яку плівку вибрати. Слід зазначити, що каркас і покриття для нього - взаємопов'язані компоненти. Найпоширеніший і простий спосіб монтажу теплиці - закріплення плівки на дерев'яну основу, оскільки це не дуже дорого, і кожен без особливих зусиль зможе впоратися з такою роботою. Однак, слід пам'ятати, що, на відміну від конструкцій із пластику й металу, дерево при неналежному обслуговуванні швидко може  вичерпати свій ресурс. Встановлюючи теплицю під плівку, треба чітко визначити для себе її призначення і термін експлуатації, так як від цього залежить, яку плівку обрати. Для теплиць для тривалого використання, потрібна спеціальна плівка поліетиленова для теплиць (термостійка, багатошарова і армована), щоб ні вітер, ні сніг, ні перепади температури не змогли її пошкодити. Якщо потрібна теплиця виключно для весняних робіт, достатньо буде і тонкої плівки.

Розрізняють фермерські та дачні теплиці. Для того щоб визначити потрібну кількість плівки, необхідні елементарні математичні розрахунки. Якщо Ви самостійно не зможете з цим впоратися, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців, які мають величезний досвід в установці плівкових теплиць і без зайвих зусиль впораються з цим завданням. До такої компанії відноситься і "Пластімет", фахівці якої готові зробити для Вас теплицю "під ключ" будь-якої складності з подальшим гарантійним обслуговуванням протягом трьох років.

Підготовка до монтажу. Щоб уникнути найпоширеніших проблем, варто дотримуватися чіткого алгоритму дій ще на етапі підготовки:
1. Не слід заздалегідь нарізати плівку (сім раз відміряй - один раз відріж). Спочатку виміряйте її по каркасу, додайте до кожної сторони на відступ (до 25 см) і тільки тоді розрізайте;
2. Після того як розрізали, розкладіть всі полотна на рівній площині з невеликим заступом один на одний, очистіть місця стику і скріпіть скотчем з обох боків.
3. Важливо, який день ви вибрали для монтажу. У жаркий день плівка розшириться і при неправильному натягуванні, зміні температури може розірватися. У дуже холодну погоду теж не рекомендується накривати теплицю, тому що потім плівка провисне під впливом тепла.
3. Приступайте до накриття безпосередньо перед тим, як запланували висадку рослин.
4. Для запобігання надмірного нагріву каркасу на сонці, рекомендується пофарбувати його в білий колір або обернути білим нетканим матеріалом.
5. Слід звернути увагу на плівки, які досить міцні при зшиванні.
6. Якщо заздалегідь зняти мірки з каркасу, можна зшити чохол, який потім закріпити біля основи теплиці. Часто для такого способу накриття роблять насип з ухилом у стінок теплиці, щоб відводити дощову воду.

Отже, дотримуючись елементарних правил, можна значно полегшити собі життя і заощадити кошти і час. А також є можливість скористатися послугами фахівців, які зможуть подбати про те, щоб теплична справа приносила тільки радість і задоволення.